DĚJINY

Průkopník na cestě k výkonu


Od chvíle, kdy se z dílny vykutálela naše první pneumatika, neustále posouváme hranice možného v oblasti výkonnosti pneumatik.

V roce 1870 Benjamin Franklin Goodrich, vizionář a podnikatel, který se vypracoval vlastním úsilím, vybudoval v Akronu v americkém státě Ohio první továrnu na pneumatiky. Už tehdy byl pro něj prioritou výkon jeho výrobků. Jeho syn Charles Cross Goodrich později založil první výzkumné středisko firmy ve Spojených státech.

Značka BFGoodrich® již v roce 1903 vynikala nad konkurencí a byla mezi ostatními vybrána pro model A vozu Ford, prvního automobilu, který přejel severoamerický kontinent od východu na západ.

Naši pozornost samozřejmě upoutalo i nově vznikající odvětví letectví a kosmonautiky. V roce 1909 na mezinárodních leteckých závodech ve francouzské Remeši dosáhla firma BFGoodrich® na letadle společnosti Curtiss Aeroplane Corporation rychlostního rekordu 75 km/h. Od pověsti legendy tehdy firmu dělilo už jen pár let – v roce 1927 se pneumatiky BFGoodrich® proletěly na letadle Spirit of Saint Louis Charlese Lindbergha při prvním transatlantickém letu v dějinách. V roce 1977 se naše pneumatiky dokonce podívaly do vesmíru společně s raketoplánem Columbia.
Ve společnosti BFGoodrich® vytrvale pracujeme na nových nápadech a možnostech a ustavičně si dáváme nové výzvy, získáváme nejrůznější prvenství a vytyčujeme milníky v oblasti konstrukce pneumatik.

bfgoodrich truck tyres history heritage planeincolours

dějiny kamionů; kamion bfgoodrich; letecké závody
BFGoodrich
Bezpečná jízda domů na robustních pneumatikách BFGoodrich® je ten nejlepší pocit na světě.

bfgoodrich truck tyres history heritage shop

model A Ford; první přejezd Ameriky; městská doprava
BFGoodrich
Pneumatiky BFGoodrich® mají nejlepší poměr cena/výkon pro přepravu volně ložených materiálů.

BF Goodrich VideoExterne VDEF 171017