SOUTĚŽ

Do cíle na plný plyn

Značka BFGoodrich® byla vždy nerozlučně spojena s automobilovými závody. Naše pneumatiky se díky své kvalitě a všestrannosti již více než sto let vyznamenávají na závodních okruzích a v pouštích po celém světě.

bfgoodrich truck tyres competition circuit

závody tahačů; výzva pro kamiony; závodní pneu
BFGoodrich
Pneumatiky BFGoodrich® závodí, aby zvítězily.

Na samém počátku dějin motoristického sportu jsme hned dvakrát za sebou, v letech 1914 a 1915, ohromili davy vítězstvím v dnes již legendárním závodě 500 mil Indianapolis.
Závodění nás začalo tak bavit, že už nás od té doby nemohlo nic zastavit! Vítězství v závodech se na nás valila ze všech stran. Vyvrcholení přišlo bezesporu v roce 1994, kdy Novozélanďan Rod Millen s vozem Toyota Celica vyhrál nejznámější a nejobtížnější závod do vrchu na horu Pikes Peak.

Cizí nám ale nejsou ani offroadové rallye, a tak i na nich zanechaly naše pneumatiky nesmazatelné stopy. Již v roce 1972 jsme vyhráli závod Baja 1000 a po něm na sebe nenechaly dlouho čekat trofeje ze závodu SCORE Baja 500 z let 1983 a 1988, které získali řidiči Corky a Scott McMillinovi. V roce 1999 přišel náš první úspěch v sérii Rally Raid World Cup. Mezi roky 1986 a 2007 naše závodní pneumatiky přinesly celých 21 vítězství v závodě Baja 1000 v řadě, takže se staly ve světě amerických offroadových závodů opravdovým pojmem!

Vidéo Competition

Naše pneumatiky a jejich týmy poté v letech 2011 a 2012 ukořistily mistrovské tituly v sérii FIA Cross-Country Rally World Cup a závodě Australasian Safari. První vítězství v dakarské rallye nám přinesl již v roce 1999 Jean-Louis Schlesser. Od té doby jsme se napříč Afrikou prohnali hned několikrát a rok 2017 pro nás navzdory nevlídným povětrnostním a jízdním podmínkám znamenal již 13. vítězství s týmem Peugeot.

Při soutěžích v rámci Mistrovství světa v rallye mezi lety 2006 a 2010 naše pneumatiky prokázaly svoji výkonnost tím, že získaly všechny tituly pro řidiče i značky vozů. Na stupních vítězů jsme se ocitli společně s týmy Citroën a Ford a s jezdcem Sébastienem Loebem, který skončil pětkrát za sebou na prvním místě.

Video Historique Competition

Ze série Intercontinental Rally Challenge v roce 2007 jsme si přivezli první vítězství s týmem Peugeot.
V poslední době jsme v červnu 2017 podruhé za sebou slavili triumf v Rallye Hedvábná stezka s jezdcem Cyrilem Despresem a týmem Peugeot. Při tomto závodě tahačů mezi Moskvou a čínským Si-anem diváci se zatajeným dechem sledovali, jak se po dobu 15 dní a na vzdálenosti 9 000 km týmy přetahují o místa na stupních vítězů.